Media News
Twitter

Twitter walczy ze szkodliwymi wpisami na temat szczepionek na COVID-19

Twitter ogłosił, że będzie usuwać tweety wprowadzające w błąd co do szczepień przeciwko COVID-19. Będą usuwać najbardziej szkodliwe wpisy. Co więcej, w nadchodzących tygodniach zaczną oznaczać tweety, które zawierają potencjalnie mylące informacje o szczepionkach.

W kontekście globalnej pandemii dezinformacja dotycząca szczepionek stanowi istotne i rosnące wyzwanie dla zdrowia publicznego. I wszyscy mamy do odegrania rolę. Skupiamy się na ograniczaniu wprowadzających w błąd informacji, które stanowią największą potencjalną szkodę dla zdrowia i dobrego samopoczucia ludzi. Twitter ma do odegrania ważną rolę jako miejsce publicznej debaty w dobrej wierze i dyskusji na temat tych krytycznych kwestii związanych ze zdrowiem publicznym – napisali na blogu.

Twitter poinformował, że zgodnie z jego obecnymi zasadami, już usuwa tweety, zawierające:

  • Charakter wirusa – na przykład to w jaki sposób rozprzestrzeniania się w społecznościach
  • Skuteczności i/lub bezpieczeństwa środków zapobiegawczych, leczenia lub innych środków ostrożności w celu złagodzenia lub leczenia choroby
  • Oficjalnych regulacji, ograniczeń i zwolnień dotyczących porad zdrowotnych
  • Częstotliwości występowania i ryzyka zakażenia lub śmierci
Twitter
fot. unsplash.com

Twitter walczy z fake newsami

Twitter zapowiada na swoim blogu, że rozszerzy swoją politykę i będzie także usuwać tweety, które przedstawiają szkodliwe i fałszywe lub wprowadzające w błąd wpisy na temat szczepień na COVID-19. Zasady te będą wprowadzane od 21 grudnia. Są to:

  • Fałszywe twierdzenia, które sugerują, że szczepionki są używane w celu celowego wyrządzania szkód lub kontrolowania populacji. W tym oświadczenia o szczepionkach, które przywołują umyślny spisek
  • Fałszywe wpisy, dotyczące niekorzystnych skutków szczepień
  • Fałszywe tweety, według których koronawirus nie jest prawdziwy lub nie jest poważnym zagrożeniem, więc szczepienia nie są potrzebne

Twitter zapowiedział także, że od początku 2021 roku będzie oznaczać lub umieszczać ostrzeżenia przy tweetach, które przedstawiają bezpodstawne plotki, sporne roszczenia oraz niepełne informacje o szczepionkach. Oznaczone tweety będą uzupełnione o wiarygodne informacje na temat zdrowia publicznego lub regulaminu strony. Platforma chce zapewnić ludziom dodatkowy kontekst i wiarygodne informacje na temat koronawirusa.

Twitter to serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania. Uruchomiony 21 marca 2006 roku. Użytkownik może wysyłać i odczytywać tweety. Tweet to krótka wiadomość tekstowa. Twitter umożliwia tagowanie oraz odpowiadanie innym użytkownikom.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/telewizja/final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-31-stycznia-wosp/

źródło: blog.twitter.com

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *