Media News
facebook messenger

Facebook wyłączył niektóre funkcje w Messengerze

Facebook wyłączył niektóre funkcje w Messengerze. Użytkownicy tej popularnej aplikacji mogli zauważyć pewne zmiany już 16 grudnia. W aplikacji pojawił się komunikat informujący, że niektóre funkcje nie są dostępne. O co chodzi?

21 grudnia 2020 roku wchodzi w życie nowa unijna dyrektywa ePrivacy. Facebook zatem musi dostosować się do unijnego prawa. Na swoim blogu dla deweloperów podano więcej informacji na ten temat.

Jak informuje Facebook, zmiany wprowadzają już od 30 listopada 2020 roku. Ich celem jest dostosowanie usług do unijnego prawa (także polityki RODO). Zmiany mają dotyczyć również nowej unijnej dyrektywy ePrivacy. Wprowadza wiele zmian w zakresie pozyskiwania i przetwarzania danych użytkowników.

Facebook poinformował, że od 16 grudnia 2020 roku kilka funkcji w aplikacji Messenger API nie będzie już dostępnych dla programistów i firm w Europie. A także dla osób w Europie, które łączą się z firmami na całym świecie za pośrednictwem Messengera i Instagrama.

Zniknęły m.in. sondy w czatach grupowych i funkcja ustawienia pseudonimu dla kont znajomych.

Facebook informuje, że również na Instagramie znikną niektóre funkcje. Są to m.in. część narzędzi w Stories oraz przesyłanie w wiadomościach prywatnych zdjęć zmodyfikowanych przy użyciu filtrów z rozszerzoną rzeczywistością.

Messenger
fot. Google / Messenger aplikacja

W aplikacji Messenger nie będą dostępne m.in.:

  • Stałe menu
  • Powiadomienie jednorazowe
  • Niektóre szablony (np. Linia lotnicza, paragon) i załączniki audio/wideo
  • Niektóre szablony i przyciski w Internecie (np. Generic, Button)

Wymienione interfejsy API i elementy interfejsu użytkownika platformy Messenger będą niedostępne dla firm w Europie we wszystkich czatach. A także dla firm globalnych podczas czatów z ludźmi w Europie – poinformował Facebook na blogu dla deweloperów.

Zdajemy sobie sprawę, że zgodność wymaga zmian w doświadczeniach z naszymi usługami i jesteśmy zobowiązani do wspierania naszych partnerów w całym tym procesie. Ciężko pracujemy, aby przywrócić funkcje i udostępnimy aktualizację, jeśli te funkcje zostaną ponownie udostępnione w przyszłości – dodano na blogu.

Facebook powiadomił również o tym, że trwają prace nad przywróceniem tych funkcji.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/internet/google-w-2020-roku-co-wyszukiwali-ludzie/

źródło: developers.facebook.com

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *