Media News
jurek owsiak

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przełożony

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przełożono na 31 stycznia 2021 roku.

Wstępnie 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał odbyć się 10 stycznia 2021 roku. Wszystko to spowodowane pandemią koronawirusa na świecie. Nowe obostrzenia w Polsce będą obowiązywać od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku.

Chciałbym wszystkim zakomunikować, że zmieniliśmy datę naszego Finału – będziemy grali 31 stycznia! – przekazał Owsiak.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była gotowa, by 10 stycznia po raz 29. grać nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. 1362 Sztaby, mimo pandemii, bardzo, bardzo wiele osób chciało z nami grać. Pokonaliśmy mnóstwo różnych przeciwności, aby zorganizować Sztaby. I nadal jesteśmy gotowi, jesteśmy w blokach startowych, aby zagrać i zbierać pieniądze. Aby ratować zdrowie i życie Polaków – poinformował Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Jurek Owsiak przypomniał również o przełożonym finale w 1997 roku (z powodu powodzi w Polsce).

finał wielkiej orkiestry świątecznej pomocy
fot. Google / logo WOŚP

Jesteśmy tak skonstruowani, że bierzemy wszystkie takie przeciwności na klatę i natychmiast szukamy dobrych rozwiązań. Bardzo cieszymy się, że 120 000 wolontariuszy gotowych grać, gotowych być razem z nami, będzie robiło wszystko, aby to nasze hasło – WYGRAMY – było nie tylko nadzieją, że wygramy z koronawirusem, ale żeby to było hasło, które mówi o tym, że dajemy sobie radę, że jesteśmy razem, że grając z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, tworzymy społeczeństwo obywatelskie – dodał Owsiak.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 31 stycznia 2021 roku

Zbiórka dedykowana jest oddziałom dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W ten cel włączy się 120 tysięcy wolontariuszy, zarejestrowanych w sztabach na całym świecie. Zbiórka realizowana będzie przy użyciu kanałów elektronicznych.

W Warszawie na Placu Defilad odbędą się koncerty m.in. zespołu Dżem, Voo Voo czy Kwiat Jabłoni. Transmisja w Internecie rozpocznie się w sobotę 30 stycznia o godzinie 21:00 i potrwa 27 godzin.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/telewizja/turnieje-wta-tour-w-canal-mecze-iga-swiatek/

źródło: www.wosp.org.pl

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *