Media News
Chcesz kupić mieszkanie? Tych błędów nie popełniaj! Żródło: Adobe Stock

Chcesz kupić mieszkanie? Tych błędów nie popełniaj!

Kupno mieszkania to niezwykle ważna inwestycja w życiu każdego człowieka. Każdy, kto chce uniknąć nieprzyjemności i być usatysfakcjonowanym z kupionego lokum, powinien pamiętać o tym, by nie popełnić poważnych błędów. Wszystkie najważniejsze błędy, których należy wystrzegać się podczas zakupu mieszkania omawiamy w niniejszym poradniku. Zapraszamy do lektury.

Kupno mieszkania – najważniejsze informacje

Obecnie kupno mieszkania jest zdecydowanie prostsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Wynika to oczywiście z tego, iż w tym momencie znacznie łatwiej można poszukiwać rozmaite oferty wykorzystując do tego profesjonalne portale ogłoszeniowe, takie jak np. Nieruchomosci-online.plDzięki nim łatwo można odnaleźć mieszkanie o dogodnym metrażu, w dobrej lokalizacji i w przystępnej cenie.

Mimo tego, wiele osób w dalszym ciągu popełnia mnóstwo błędów przy poszukiwaniu mieszkania. Wszystko to wynika z dużych emocji, pośpiechu oraz braku wiedzy. Aby mieć pewność, że dane mieszkanie to dobra inwestycja, należy wystrzegać się wielu błędów. Tylko wtedy szanse na to, iż w danym mieszkaniu będzie nam się komfortowo żyło, będą wysokie. 

Kupujesz mieszkanie – tych błędów nie popełniaj! 

Niektórzy popełniają błąd polegający na tym, że niewystarczająco dokładnie oglądają dane mieszkanie przed zakupem. Weryfikacja stanu technicznego, jakości wykończenia czy infrastruktury wokół budynku to kwestia niezmiernie ważna. Warto również zatrudnić do tego celu specjalistę, który sprawdzi dla nas wszystko to, co najistotniejsze oraz zidentyfikuje potencjalne usterki i niedociągnięcia. 

Ogromnym błędem jest także brak analizy stanu prawnego danej nieruchomości. Sprawdzenie, czy dane mieszkanie nie jest obciążone zadłużeniem czy roszczeniami jest bardzo istotne. W przeciwnym razie krótko po wprowadzeniu się do nowego lokum możemy mieć spore problemy prawne. 

Istotnym elementem całego procesu zakupu mieszkania są negocjacje. Warto wiedzieć, że zwłaszcza projekty deweloperskie, czyli mieszkania na rynku pierwotnym, wyróżniają się tym, iż stawia się tutaj na jak najszybszą sprzedaż lokali w celu zachowania właściwej płynności finansowej. Warto mieć to na uwadze przy negocjacjach z inwestorami – być może uda się uzyskać jakąś zniżkę. Deweloperzy oferują je najczęściej na początku oraz na końcu okresu sprzedażowego. 

Brak analizy kosztów 

Zakup mieszkania w Rudzie Śląskiej to bardzo kosztowna inwestycja. Chodzi tu nie tylko o kredyt hipoteczny, ale trzeba pamiętać o tym, że przy mieszkaniu z rynku wtórnego niezbędny będzie prawdopodobnie remont. Oprócz tego trzeba uiścić opłaty związane z księgami wieczystymi, wydaniem aktów notarialnych, urządzeniem mieszkania itd. Nie biorąc pod uwagę wszystkich tych kosztów może okazać się, że później będzie nam bardzo trudno „spiąć” budżet. 

Porównanie zbyt małej liczby ofert 

Pośpiech przy zakupie mieszkania to bardzo zły doradca. Jeśli porównamy zbyt małą liczbę ofert, może okazać się, że kupione przez nas mieszkanie wcale nie spełnia naszych oczekiwań. Doskonałym sposobem na porównanie jak największej liczby ofert jest skorzystanie z portalu ogłoszeniowego. 

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *