Media News
Nivea stacja

Nivea: stacje do napełniania pustych opakowań

Nivea wprowadza możliwość napełniania pustych opakowań po kosmetykach.

Oddział Nivea w niemieckim mieście Beiersdorf razem z siecią drogerii DM wprowadzili stacje do napełniania pustych opakowań płynnymi kosmetykami.

Klienci drogerii DM w Niemczech będą mogli wypełnić swoje puste pojemniki po kosmetykach całkiem nowymi. Będą mogli napełnić m.in. żel pod prysznic czy szampon.

Nivea stacja
Nivea stacja do napełniania kosmetyków

Projekt powstał po to, aby ograniczyć ilość produkowanego plastiku na świecie. Do jednego opakowania klienci mogą wlać dany kosmetyk aż trzy razy. Potem otrzymają za darmo nowy produkt.

Do tej pory, projekt sieci drogerii DM i Nivei obejmuje trzy sklepy DM oraz wybrane salony Nivea. Jeden w Berlinie, dwa w Hamburgu oraz sześć w ośrodkach wypoczynkowych sieci Aja Resorts.

kosmetyki nivea
kosmetyki

Co ważne, w czerwcu tego roku sieć sklepów Rossmann otworzyła w centrum handlowym w Łodzi (Manufaktura) nową drogerię. Właśnie tam znalazły się automaty do wypełniania pustych opakowań po produktach kosmetycznych. Klienci mogą napełniać swoje butelki m.in. szamponem, mydłem czy żelem pod prysznic. Z pewnością jest to krok do zmniejszenia ilości plastiku na świecie.

Tagi:

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *