Media News
aleksandra karasińska

Aleksandra Karasińska redaktor naczelną „Forbes Women”

Aleksandra Karasińska objęła stanowisko redaktor naczelnej magazynu Forbes Women. Dotychczas była redaktor prowadzącą.

Aleksandra Karasińska będzie odpowiedzialna m.in. za politykę redakcyjną magazynu, a także za koordynację i nadzór nad doborem treści pod marką „Forbes Women” do serwisów płatnych. Co więcej, do jej obowiązków będzie należeć: wdrażanie nowych produktów wydawniczych oraz rozwijanie nowych formatów wideo oraz audio marki w obszarze paid content. Karasińska będzie podlegać bezpośrednio Marcinowi Bieglukowi, dyrektorowi generalnemu portfolio prasowego. Karasińska od lipca 2020 roku jest także dyrektorką programową treści płatnych i nadal będzie odpowiedzialna za koordynację oraz nadzór nad rozwojem treści redakcyjnych w serwisach płatnych Ringier Axel Springer Polska.

Aleksandra Karasińska ma 20-letnie doświadczenie w branży medialnej. Od 2019 roku jest redaktor prowadzącą magazynu „Forbes Women”. Pracowała również w Radiu Wolna Europa, Radiu Zet, a także w stacji TVN24 i Polsat. Była związana również z CNN i CNN Radio. W tygodnikach „Wprost” i „Newsweek” przez wiele lat była zastępczynią redaktora naczelnego. Stworzyła i redagowała miesięcznik popularnonaukowy „Newsweek Historia”. Co więcej, prowadzi podcast „Forbes Women”. Jest wykładowczynią na uniwersytecie SWPS, gdzie uczy dziennikarstwa internetowego i wykłada na Digital Media Campus.

Nową redaktor prowadzącą została Magdalena Papuzińska-Mill. W dwumiesięczniku „Forbes Women” zaczęła pracować w kwietniu 2021 roku.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/prasa/ina-lekiewicz-redaktor-naczelna-vogue-polska/

O autorze

1 Komentarz

  1. Lena 20 czerwca, 2021 w 11:04 pm

    Bardzo ale to bardzo dobrze, że coraz więcej kobiet w Polsce otrzymuje tak wysokie stanowiska. Kobieta ma talent, dryg i smykałkę, dlatego też będzie dobrze prowadzić to pismo, a jednocześnie da mu zasłużoną renomę. Warto na pewno wspierać tego typu działania i zachęcać młode babki do tego, aby mierzyły wysoko. Im więcej kobiet będzie w takich działaniach brało udział, tym lepiej! Oczywiście, równowaga być musi, ale kobiecie pismo rządzone kobiecą ręką jest bardziej autentyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *