Media News
Ruch kiosk samoobsługowy

Ruch z pierwszym kioskiem samoobsługowym

Ruch otworzył pierwszy kiosk samoobsługowy. Znajduje się przy ulicy Puławskiej 1, przy placu ul. Unii Lubelskiej w Warszawie. Jest czynny całą dobę. Będzie można kupić ponad 175 artykułów.

Płatność jest możliwa przez dwa terminale. Znajdują się w ścianach kiosku. Klienci będą mogli płacić kartą, a także Blikiem.

Sama transakcja zakupowa zajmuje kilkanaście sekund. Wystarczy wybrać produkty oraz zrealizować płatność w formie bezgotówkowej, na dedykowanym terminalu płatniczym. Kiosk samoobsługowy ma dwie ściany przeznaczone do sprzedaży. Na każdej ze ścian zainstalowano osobny terminal płatniczy, tak by maksymalnie usprawnić sprzedaż – wyjaśnia Tomasz Iwanicki, kierownik działu rozwoju i utrzymania sieci Ruch.

Ruch: co można kupić w samoobsługowym kiosku?

Będzie można kupić m.in. świeżo zmieloną kawę, herbatę, przekąski, słodycze oraz napoje. Nie zabraknie również produktów higienicznych.

Do kiosku na bieżąco będą dostarczane świeże produkty oraz zapewniany będzie niezbędny serwis urządzeń oraz samej infrastruktury. Przy automacie do parzenia kawy zamontowany będzie dozownik z płynem dezynfekcyjnym. Sam kiosk również będzie regularnie dezynfekowany – powiedział Wojciech Paczyński, rzecznik prasowy RUCH S.A.

Ruch kiosk samoobsługowy
fot. Google

Staramy się wyczuwać trendy klientów oraz szukać nowych formatów sprzedaży, tak by móc zapewnić naszą ofertę wszędzie tam, gdzie są potencjalni klienci. Samoobsługowy punkt sprzedaży to z jednej strony wygodne miejsce zakupów, a z drugiej możliwość działania w trybie non-stop. Jesteśmy przekonani, że tego typu pomysł przyjmie się na rynku i już niebawem będziemy mogli zwiększać sieć samoobsługowych kiosków, w których będzie można kupić najpotrzebniejsze rzeczy, coś zjeść a przy tym wypić smaczną kawę lub herbatę – dodał Piotr Regulski, członek zarządu RUCH S.A.

Samoobsługowy Ruch to wolnostojący kiosk z zabudowanymi maszynami. Dlatego też nie będzie możliwości wejścia do środka. Ruch zapewnia bezpieczeństwo klientów podczas zakupów. Wszystko to ma zmniejszyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Zakupy są możliwe w jednej z dwóch ścian przystosowanych do sprzedaży.

Ruch planuje zwiększyć sieć kiosków samoobsługowych. Nie wiadomo jednak kiedy to nastąpi.

Warto zauważyć, że samoobsługowe formy płatności stają się coraz bardziej popularne w obecnych czasach. W większych marketach jest coraz więcej samoobsługowych kas. Wydaje się więc, że pandemia koronawirusa tylko przyspieszyła ten proces.

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *