Media News
Veggie Burger burger warzywny McDonald's

Veggie burger na stałe w McDonald’s

Od 21 kwietnia w restauracjach McDonald’s Polska dostępny jest Veggie Burger, czyli burger warzywny. Kanapka jest dostępna we wszystkich restauracjach McDonald’s w Polsce.

Veggie Burger to burger z kotletem warzywnym przygotowanym m.in. z marchwi, groszku i brokułów. W kanapce znajdują się ponadto roztopiony plaster sera cheddar, kawałki pomidora oraz porcja drobno posiekanej sałaty. Smak podkreśla kremowy sos kanapkowy.

Jak wynika z informacji prasowej, premierze Veggie Burgera towarzyszy kampania marketingowa, skupiająca się na zabawie słowotwórczej. Wybrane słowa zostały wzbogacone przedrostkiem „wege”, nadając im zupełnie nowe znaczenie.

Za strategię i koncepcję kreatywną kampanii odpowiada DDB Warszawa. Działania w social media McDonald’s Polska prowadzi Isobar Polska. Za zakup mediów odpowiada OMD, zaś za komunikację PR – agencja 24/7Communication.

W 2019 roku w Polsce fleksitarianie (osoby regularnie ograniczające spożycie mięsa stanowili około 30–40% populacji). 49% Polaków w wieku 25–34 lata deklarowało, że stosuje dni bez mięsa. McDonald’s w odpowiedzi na potrzeby konsumentów wprowadził do stałej oferty roślinną pozycję.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/reklama/karol-strasburger-reklamuje-ketchup-kotlin/

źródło: www.mcdonalds.pl/o-mcdonalds/biuro-prasowe

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *