Media News
mc donald's

McDonald’s zmienia opakowania swoich produktów

McDonald’s zmienia opakowania swoich produktów. Nowe zawierają minimalistyczną grafikę, która sugeruje jakie potrawy zawierają. Ostatnio zmiana produktów w McDonald’s miała miejsce w 2016 roku. Projekt przygotowała firma projektowa Pearlfisher.

Nowe opakowania są bardzo proste i mają przede wszystkim informować klientów, co zawierają w środku. Ale takżeułatwić pracownikom pracę. Na opakowaniach pojawiają się m.in. bułeczki sezamowe na pudełku Big Maca. A także ociekający ser na pojemniku Quarter Pounder Deluxe czy niebieskie fale owijające muszlę ma Filet-o-Fish.

Na stronie www.wirtualnemedia.pl czytamy krótkie wyjaśnienie od dyrektora kreatywnego Pearlfisher.

Naszym zadaniem było dowiedzieć się, co jest naprawdę wyjątkowego w każdym elemencie menu, aby zaprojektować system, który ułatwi innym robienie tego samego – powiedział dyrektor kreatywny Pearlfisher Matt Sia.

Piękno tkwi w prostocie kultowych pozycji menu McDonald’s. Naszym celem było znalezienie najbardziej wyjątkowego, rozpoznawalnego i kultowego wyrazu każdego z nich – celebrowanie ich w sposób wywołujący uśmiech na twarzy – dodał.

mcdonald's
fot. Google / nowe opakowania

Ożywianie poprzez prostą ilustrację pozwala na to, aby opakowanie było unikalne funkcjonalnie, łatwe do zidentyfikowania, estetycznie minimalne. I, co najważniejsze, radosne emocjonalnie. Wszystko w tym systemie ma swój cel i pomaga aktywować pozycjonowanie marki McDonald’s, aby wszyscy mogli cieszyć się pysznymi i przyjemnymi chwilami – wyjaśnił Sia.

Nowe opakowania firma wprowadzi na całym świecie w ciągu najbliższych dwóch lat. Od jesieni 2020 roku nowe opakowania wprowadzane są na wybranych rynkach, m.in. Australii.

Niedawno pisaliśmy również o planach sieci restauracji McDonald’s, która chce wprowadzić roślinne burgery do swojej oferty. Firma obecnie testuje burgera o nazwie McPlant. Nowa kanapka McPlant ma smakiem przypominać mięsne kanapki, które od dawna serwuje McDonald’s. Firma obecnie testuje nowego burgera i zapowiada, że pojawi się w menu w przyszłym roku. Proces jest już na zaawansowanym etapie.

Firma nie poprzestanie tylko na McPlant. W swojej ofercie zapowiada również inne wegańskie smakołyki. Pojawią się także roślinne kanapki i nuggetsy. Nie wiadomo jednak na razie kiedy kanapki trafią do Polski.

McDonald’s to amerykańska sieć barów szybkiej obsługi. Zajmuje się sprzedażą głównie burgerów, frytek czy napojów. Przedsiębiorstwo zostało założone 15 maja 1940 roku. W 1960 roku firma zmieniła swoją nazwę na McDonald’s Corporation. Pierwszy bar w Polsce otwarto 17 czerwca 1992 roku w Warszawie. 

Czytaj również: https://medianews.com.pl/badania/polacy-po-pandemii-chca-nadal-pracowac-zdalnie/

 

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *