Media News
facebook

Facebook planuje zmienić nazwę?

Jak poinformował serwis Theverge, platforma społecznościowa Facebook, w przyszłym tygodniu zmieni nazwę. Zmiany ma ogłosić sam Mark Zuckerberg.

Zmiana nazwy ma dotyczyć całej firmy, którego częścią jest Facebook. Sam serwis społecznościowy pozostanie bez zmian. Zmiany ma ogłosić Mark Zuckerberg na dorocznej konferencji Facebooka, która odbędzie się 28 października.

Cała grupa, którą zarządza Zuckerberg nosi nazwę Facebook. Jak informuje serwis Theverge, zmiana dotyczy nowego projektu marki. Facebook obecnie pracuje nad „metaverse”, czyli cyfrową rzeczywistością. Pozwoli ona użytkownikom m.in. na prowadzenie interakcji w 3D.

Firma niedawno poinformowała, że chce zatrudnić 10 tysięcy osób na terenie Unii Europejskiej w ciągu najbliższych pięciu lat. Mają być to osoby, które zajmą się tworzeniem Internetu przyszłości opartego na wirtualnej rzeczywistości.

Kilka lat temu Google trafiło pod skrzydła nowej firmy-matki – Alphabet. Firma chciała pokazać, że nie zajmuje się tylko rozwijaniem internetowej wyszukiwarki.

Facebook to serwis społecznościowy, który pozwala użytkownikom na tworzenie sieci i grup, wysyłanie wiadomości oraz zdjęć do swoich znajomych, a także na korzystanie z aplikacji. Firma jest właścicielem również innych aplikacji, m.in. Instagrama, WhatsAppa i Oculusa.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/technologie/twitter-z-nowa-funkcja-usuwania-obserwujacych/
Tagi:

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *