Media News
odziez obocza 640

Odzież robocza na lato – jak zadbać o wyposażenie pracownika

Odzież robocza to istotny aspekt, o który musi zadbać każdy pracodawca. Jednym z najważniejszych elementów ubioru, bez względu na porę roku jest obuwie robocze. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając buty ochronne dla pracowników.

Buty robocze męskie i damskie to nieodzowny element wyposażenia przede wszystkim w zakładach produkcyjnych oraz branżach, w których praca odbywa się na świeżym powietrzu. Wystarczy wspomnieć o budowlańcach, monterach czy całym przekroju pracowników fizycznych. To właśnie na placu budowy i miejscach podobnych najczęściej potrzebne są porządne buty robocze.

Buty robocze letnie

W miesiącach letnich pracownicy powinni zostać wyposażeni w solidne buty robocze letnie. Warto jednak zaznaczyć, że buty letnie powinny nie tylko odpowiednio chronić nogi przed różnego rodzaju urazami mechanicznymi, ale też sprawdzać się w czasie pracy w wysokich temperaturach. Dlatego idealne buty robocze na tę porę roku to przewiewne buty robocze letnie.

Obuwie ochronne ma za zadanie zabezpieczyć użytkownika na wypadek np. nadepnięcia na gwóźdź, ale też zapewnić komfort noszenia. Dlatego częstym wyborem na letnie buty robocze są m.in. sandały robocze. Ich konstrukcja zapewnia solidną ochronę dla stóp, ale jednocześnie zapewnia cyrkulację powietrza i wygodę noszenia. Alternatywą może być klasyczne niskie obuwie robocze, w którym stopa nie będzie się pocić ze względu na otwory wentylacyjne.

Na lato przydatne będą także lekkie buty robocze, aby nie nadwyrężać i tak zmęczonego przez upały organizmu. Tego rodzaju obuwia najlepiej użyć, jeśli chcemy połączyć komfort i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dobrym dodatkiem może być np. wkładka antyprzebiciowa.

Buty robocze na lato i zimę

Każdy pracownik powinien mieć do dyspozycji kilka par butów roboczych, które dopasuje w zależności od warunków atmosferycznych. Stąd popularność półbutów roboczych latem, z kolei zimą najlepiej sprawdzają się wysokie buty z dodatkową wyściółką, która zapewnia izolację termiczną. Warto wówczas postawić na porządne obuwie z tworzywa sztucznego z wysoką cholewką, które zapewni bezpieczeństwo oraz niezbędne o tej porze roku ciepło.

Przykładem mogą być buty robocze Delta Plus, które sprawdzają się na różnych stanowiskach pracy. Te wytrzymałe trzewiki męskie i damskie są odporne na wilgoć czy śnieg. Dodatkowym plusem tego typu obuwia będzie podkładka antypoślizgowa oraz ocieplane wnętrze. Wygodne buty robocze na zimę chronią kostkę przed poślizgnięciem się na śliskiej powierzchni, dlatego obuwie ochronne to niezbędnik w każdej firmie, zatrudniającej praocwników.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *