Media News
kahoot

Aplikacja mobilna Kahoot! startuje w Polsce

Aplikacja mobilna Kahoot! pojawi się w języku polskim. Ułatwi to Polakom korzystanie z platformy. Platforma ta cieszy się ogromnym sukcesem na całym świecie.

Platforma edukacyjna dodała do swojej aplikacji obsługę języka polskiego. Od czasu uruchomienia aplikacji skorzystało z niej ok. 5 miliardów użytkowników z 200 krajów.

Aplikacja Kahoot! powstała w 2013 roku. Platforma przekształciła się z narzędzia do tworzenia quizów szkolnych w globalną platformę edukacyjną, która łączy i motywuje uczniów w każdym wieku. Użytkownicy mogą korzystać z aplikacji i organizować wyzwania rozgrywane we własnym tempie. Co więcej, mogą również udostępniać treści edukacyjne oraz grać w kahooty na żywo w Internecie.

Uważamy, że wprowadzenie aplikacji Kahoot! w języku polskim to ważny krok, by ułatwić naszym polskojęzycznym użytkownikom dostęp do tej formy nauki i sprawić, by stała się ona wyjątkowym doświadczeniem – powiedział Eilert Hanoa, Prezes Zarządu Kahoot!.

https://twitter.com/GetKahoot/status/1404710305058410516

Drugim językiem, w jakim udostępniono aplikację, był hiszpański. Teraz platforma dodała nowe wersje językowe: polską, niderlandzką, japońską i turecką. Aplikacja jest obecnie dostępna w 11 językach.

Jak wynika z bloga aplikacji, Kahoot! jest w Polsce dobrze znany. W zeszłym roku z platformy skorzystało 13 milionów użytkowników z Polski, w tym ponad 1,5 miliona uczniów. Co więcej, platforma informuje, że udostępniając większą liczbę wersji językowych aplikacji, mają nadzieję, że tworzenie kahootów, gry na żywo oraz wyzwań i korzystanie z trybów nauki będzie jeszcze łatwiejsze dla uczniów w każdym wieku, niezależnie od ich znajomości języka angielskiego.

kahoot
fot. www.kahoot.com/blog/

Aby zmienić język na polski, należy zaktualizować aplikację do najnowszej wersji albo pobrać ją na swoje urządzenie. Jeśli w telefonie ustawiono język polski, nastąpi automatyczne przełączenie wersji językowej. Jeśli natomiast język twojego urządzenia jest inny niż polski, należy nacisnąć ikonę profilu w aplikacji. Następnie należy przejść do ustawień i wybrać język z listy.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/telewizja/polsat-i-plus-zmieniaja-logo/

źródło: www.kahoot.com/blog/

Tagi:

O autorze

1 Komentarz

  1. Pola 1 lipca, 2021 w 1:47 pm

    Ooo super wiedzieć! Właśnie szukałam czegoś takiego dla swojej córki, aby nieco uatrakcyjnić jej naukę. W ogóle uważam, że nowoczesne technologie są niewykorzystanym potencjałem w szkolnictwie. W moim odczuciu powinno się zdecydowanie bardziej stawiać na to, co jest dostępne, a opcji jest wiele:) Warto na pewno angażować w tego typu działania dzieci, aby zyskać tym samym pewność, że naprawdę nauka je wciągnie i da im satysfakcję. Dla mnie takie aplikacje to istna bomba!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *