Media News
marta rudowicz

Marta Rudowicz nie jest już redaktor naczelną „Elle”

Marta Rudowicz odchodzi z miesięcznika Elle. Jej obowiązki na razie przejmie Marcin Świderek, który obecnie jest szefem działu mody magazynu.

Marta Rudowicz od kwietnia nie będzie już redaktor naczelną. W magazynie Elle pracowała od 2008 roku, a od października 2017 roku była jego naczelną.

Marta Rudowicz pracuje obecnie z zespołem nad swoim ostatnim numerem „Elle”, który ukaże się na rynku w drugim tygodniu kwietnia.

Marcin Świderek jest szefem działu mody „Elle”. W magazynie pracuje od pięciu lat. Wcześniej pracował w „Harper’s Bazaar”, „Viva! Moda”, a także”Fashion Magazine”. Był również szefem działu mody w „Glamour”.

Dziękujemy Marcie za wysiłek jaki włożyła w rozwój „Elle”. Wprowadziła nowe działy pisma,  wzmocniła zespół, a między innymi dzięki jej zaangażowaniu i pracy cały segment marek „Elle” w digitalu to zasięgowy numer 1 wśród luksusowych produktów online. Dziękujemy i życzymy Marcie dalszych sukcesów na nowej ścieżce zawodowej – powiedział Michał Helman, chief commercial officer Burda Media Polska.

Burda Media będzie prowadzić rekrutację na stanowisko naczelnego miesięcznika.

Jak wynika z danych ZKDP, w 2020 roku średnia sprzedaż „Elle” wyniosła 30 472 egzemplarzy (spadek o 18,38 procent względem 2019 roku).

Czytaj również: https://medianews.com.pl/telewizja/rafal-brzozowski-reprezentantem-polski-na-eurowizji-2021/

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *