Media News
Tomasz Przybek

Tomasz Przybek nowym prezesem Polska Press

Tomasz Przybek został nowym prezesem Polska Press. Jak wynika z informacji prasowej, nowy prezes ma doświadczenie w branży wydawniczej oraz zarządzaniu dużymi grupami medialnymi w Polsce. Przybek wcześniej pracował m.in. w Polskiej Agencji Prasowej i PW „Rzeczpospolita”.

Od 2020 roku Przybek kieruje spółką Armatura Kraków. Odpowiada m.in. za wprowadzenie planu naprawczego oraz opracowanie i wdrożenie nowej strategii spółki. Wcześniej od kwietnia 2019 r. do marca 2020 r. pracował jako prezes zarządu spółki Polskie Pracownie Konserwacji Zabytków. Sprawował nadzór nad opracowaniem koncepcji kierunków rozwojowych spółki. A także nad wypracowaniem nowego modelu działania wraz z planem restrukturyzacji oraz wdrożeniem jego etapów.

Prezesem Zarządu Polska Press od 18 maja 2021 r. zostaje Tomasz Przybek, menadżer z dużym doświadczeniem w branży mediowej. To ceniony menadżer, mający wieloletnie doświadczenie w realizowaniu procesów fuzji i przejęć, również w branży wydawniczej oraz zarządzaniu dużymi grupami medialnymi w Polsce. Polska Press obecnie jest w fazie integracji w ramach Grupy ORLEN, co zagwarantuje dalszy stabilny rozwój spółki wydawniczej i przyniesie wymierne korzyści dla jej pracowników – oznajmiła Polska Press w komunikacie.

Przez wiele lat brałem udział w projektach budowy, fuzji i restrukturyzacji spółek ze szczególnym uwzględnieniem tych z branży medialnej. Teraz po 15 latach niejako wracam do Polska Press, z czego bardzo się cieszę. W tym przypadku zdecydowanie będę stawiał na wzmocnienie firmy szczególnie w regionach. Jakość pracy, procesów, organizacji to moje priorytety. Najważniejsi są jednak Ci, którzy tworzą firmę, czyli jej pracownicy. To im chcę poświęcić największą uwagę, wspierać ich i z nimi budować rozwój firmy – powiedział Tomasz Przybek, Prezes Zarządu Polska Press.

Tomasz Przybek nowym prezesem Polska Press

Tomasz Przybek od stycznia do października 2018 roku był członkiem zarządu Polskiej Agencji Prasowej. Odpowiadał za finalizację fuzji Agencji z Przedsiębiorstwem Wydawniczym „Rzeczpospolita”. Był również odpowiedzialny za wprowadzenie nowej strategii z szeroką reorganizacją podmiotów oraz wypracowanie nowego modelu finansowania. Wcześniej od lipca 2016 roku do października 2018 roku jednoosobowo kierował Przedsiębiorstwem Wydawniczym „Rzeczpospolita”. Wdrażał nowy model wydawniczy ze szczególnym uwzględnieniem rozszerzenia zakresu monetyzacji treści. W latach 2012-2016 był prezesem zarządu spółki Fratria. Odpowiadał za wprowadzenie na rynek wielu tytułów prasowych, portali internetowych i projektów custom publishing m.in. tygodnika “Sieci”.

Na początku marca odeszła dotychczasowa prezes Polska Press, Dorota Stanek. Przez ostatnie tygodnie obowiązki prezesa spółki pełnił Marcin Dec.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/telewizja/you-can-dance-nowa-generacja-nowy-program-tvp/

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *