Media News
kasia sienkiewicz

Kasia Sienkiewicz z zespołu Kwiat Jabłoni z audycją w Meloradiu

Kasia Sienkiewicz, wokalistka zespołu Kwiat Jabłoni, poprowadzi wiosną swoją audycję w Meloradiu – „Kwiaty Polskie”. Program zadebiutuje na antenie w niedzielę, 14 marca o 18:00. Gościem pierwszego odcinka będzie Daria Zawiałow.

Jak zapowiada Kasia Sienkiewicz, w każdym odcinku pojawią się polscy muzycy młodego pokolenia. Będą to artyści, którzy znajdują się na rynku już od dłuższego czasu, ale również ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką i sceną. Każda audycja będzie trwać dwie godziny.

Nazwa „Kwiaty Polskie” nawiązuje po części do zespołu, w którym gram, jak również zdradza, co będzie tematem programu. Bardzo cenię sobie delikatność i klimat muzyczny Meloradia. Cieszę się, że muzyka, którą zamierzam prezentować wraz z moimi gośćmi, będzie również jego częścią  – powiedziała Kasia Sienkiewicz.

– Kasia ma niesamowitą muzyczną wrażliwość i ogromną ciekawość tego, co tworzą polscy muzycy młodego pokolenia, którego przecież sama jest częścią. A ponieważ wielu z nich tworzy klimatyczną muzykę, która daje przyjemność słuchania i muzyczny oddech, dlatego zdecydowaliśmy szerzej pokazywać ją w Meloradiu, w nowym programie – powiedział Krystian Karwaszewski, dyrektor programowy i redaktor naczelny Meloradia.

kasia sienkiewicz
fot. www.meloradio.pl

Kasia Sienkiewicz w zespole Kwiat Jabłoni

Kasia Sienkiewicz wraz ze swoim bratem Jackiem Sienkiewiczem tworzą zespół Kwiat Jabłoni. Grają muzykę folk-popową. Zespół powstał w 2018 roku. Wcześniej rodzeństwo występowało w zespole Hollow Quartet, z którym wydali album „Chodź ze mną” i wystąpili w „Must Be the Music. Tylko muzyka”.

Debiutanckim utworem Kwiatu Jabłoni była piosenka „Dziś późno pójdę spać”. Wydali także takie single jak „Nic więcej” oraz „Idzie zima”. 1 lutego 2019 roku ukazał się ich pierwszy studyjny album „Niemożliwe”. 

W listopadzie 2020 roku wydali singel „Mogło być nic”. Utwór w trakcie jednego tygodnia zdobył ponad milion wyświetleń w serwisie internetowym YouTube. 5 lutego 2021 roku wydali drugi album studyjny.

kwiat jabłoni
fot. Zespół Kwiat Jabłoni / fot. Google.pl

Meloradio to sieć dziewiętnastu lokalnych stacji radiowych. Należy do spółki Eurozet. Nadaje od 4 września 2017 roku, zastępując Radio Zet Gold. Prezentuje muzykę ostatnich pięciu dekad w formacie Soft AC. Redaktorem naczelnym i dyrektorem programowym Meloradia jest Krystian Karwaszewski.

źródło: www.meloradio.pl

Czytaj również: https://medianews.com.pl/telewizja/tvp-kobieta-wystartowal-nowy-kanal-telewizji-polskiej/

O autorze

Podobne artykuł

1 Komentarz

  1. Marek 14 kwietnia, 2022 w 9:12 am

    Ależ ta Kasia „ładna”! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *