Media News

TVP Kobieta wystartował w Międzynarodowy Dzień Kobiet

TVP Kobieta, nowy kanał Telewizji Polskiej, ruszył 8 marca o 05:30. To kanał tematyczny o charakterze lifestylowo-poradnikowo–rozrywkowym. To jedyny kanał lifestylowy dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej.

Jak zapowiada TVP, nowy kanał skierowany jest do kobiet. W ramówce pojawią się m.in. nowe produkcje własne, formaty zagraniczne, a także popularne filmy i seriale. TVP Kobieta ma skupiać się wokół potrzeb i zainteresowań kobiet. Oferta programowa ma inspirować, edukować i rozwijać, dając jednocześnie szansę na relaks i odpoczynek. Jak zapewnia Telewizja Polska tematyka kanału będzie różnorodna. Ma trafiać w gusta wszystkich kobiet. Zarówno tych skupionych na rodzinie, jak i tych aktywnych zawodowo.

TVP Kobieta to wyjątkowy kanał wyspecjalizowany: mądry, misyjny, pełen pasji i inspiracji. Stworzony z myślą o potrzebach kobiet. Stacja będzie wyróżniać się dobrą, nowoczesną i zróżnicowaną ofertą programową, więc każda kobieta znajdzie tu coś dla siebie – powiedziała Iwona Bocian-Zaciewska, dyrektor TVP Kobieta.

tvp kobieta
fot. tvp.pl

– Chciałabym, żeby kobiety w Polsce za pół roku, rok, mogły powiedzieć o TVP Kobieta: to jest moje miejsce, to bliska mi stacja, tu odpoczywam, tu się relaksuję, tu też uczę się i znajduję inspirację do nowych aktywności. Jestem przekonana, że będziemy numerem 1 wśród stacji lifestylowych w Polsce – dodała Iwona Bocian-Zaciewska.

Kanał TVP kobieta jest nadawany w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T na multipleksie ósmym (MUX-8). Zastąpił program TVP Rozrywka. Nadawany jest także w ramach emisji testowej nowego standardu nadawania DVB-T2/HEVC, prowadzonej obecnie z nadajników zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu oraz Gdańsku.

Program niedługo także trafi do oferty operatorów sieci kablowych i platform satelitarnych. Od 8 marca jest dostępny w sieci UPC (pakiety Select, Max, Max Premium) na pozycji 423 na dekoderach Horizon i UPC TV 4K Box. Na dekoderze Mediabox na pozycji 165 i w sieci Toya (pakiet Naziemny+) na pozycji 97.

Co pojawi się w TVP Kobieta?

W nowym kanale pojawią się programy lifestylowe dotyczące mody, urody, pielęgnacji, urządzania wnętrz, a także kulinarne i podróżnicze. Nie zabraknie filmów dokumentalnych czy reportaży.

8 marca na kanale TVP Kobieta pojawi się m.in. „Operacja Zdrowie – Dermatologia. Nasza skóra w dobie noszenia maseczek”. Telewizja pokaże także program „Trenuj z TVP Kobieta„. Jedną z prowadzących będzie Ida Nowakowska. Będzie można również obejrzeć serial „Rodzinka.pl”, „Ojciec Mateusz” czy „Kozacka miłość”.

tvp kobieta
fot. Ida Nowakowska / Google.pl

Swoje programy będą prowadzić m.in. Marta Manowska, Agata Konarska czy Klaudia Carlos. Nie zobaczymy Marzeny Rogalskiej, która jakiś czas temu odeszła z Telewizji Polskiej.

Dyrektorem nowego kanału jest Iwona Bocian-Zaciewska. Ambasadorami nowego kanału są m.in. Marta Manowska, Izabella Krzan, Ida Nowakowska, Agata Konarska, Małgorzata Tomaszewska i Tomasz Kammel. 

W TVP Kobieta pojawią się m.in. takie programy jak „Najlepsze pod słońcem” brytyjski program o poszukiwaniu idealnych nieruchomości, „Piękne i samotne”, „Na tropie stylu” oraz serial dokumentalny „Ofiary operacji plastycznych”. Nie zabraknie także wywiadów – „Kobiety w drodze” Marty Manowskiej czy „Ulepieni z pasji” Miłki Raulin. Pojawią się także dokumenty, m.in. o projektantce Coco Channel.

Wieczorem pojawią się znane filmy, m.in.: „La La Land”, „Dirty Dancing”, „Pozycja obowiązkowa”, a także „Czekolada” i „Whitney”.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/internet/liga-europy-liga-konferencji-europy-w-viaplay/

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *