Media News
puma lekkoatleci

Puma sponsorem polskich lekkoatletów

Firma PUMA zostałam sponsorem lekkoatletów. Nawiązała współpracę z trzema sportowcami: Ewa Swobodą, Kornelią Lesiewicz i Piotrem Liskiem. Lekkoatleci od 1 stycznia 2021 roku w trakcie zawodów lekkoatletycznych występują w strojach marki PUMA.   

Ewa Swoboda to polska lekkoatletka, która specjalizuje się w biegach sprinterskich. W 2019 roku, podczas Halowych Mistrzostw Europy, zajęła pierwsze miejsce w biegu na 60 metrów w Glasgow. Swoboda wygrała także bieg na 100 metrów podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Gavle.

Kornelia Lesiewicz w wieku 17 lat pobiła rekord Polski w biegu na 400 metrów w kategorii U18, ustanowiony przez Genowefę Nowaczyk-Błaszak w 1974 roku.

kornelia lesiewicz
Kornelia Lesiewicz / fot. Google

Piotr Lisek to polski lekkoatleta, który specjalizuje się w skoku o tyczce. Zdobył srebrny medal mistrzostw świata w Londynie w 2017 roku. Ma na swoim koncie również dwa brązowe medale zdobyte w Pekinie i Dosze w 2015 i 2019 roku. Natomiast w 2019 roku w Monako skoczył na wysokość 6,02, ustanawiając tym samym nowy rekord Polski.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/reklama/robert-lewandowski-ambasadorem-4f/

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *