Media News

Fire TV jako konkurencja dla apple tv

Od niedawna na rynku aplikacji mobilnych pojawił się Fire TV, który stanowi odpowiedź firmy Amazon na aplikację typu Chromecast, Apple tv. Czy Streaming Memory Stick. Wyjście na świat Fire TV jest zgodne z wcześniejszymi zapowiedziami Amazon, który miał możliwość dokładnie zaprezentować możliwości tego urządzenia. Przedstawił je w postaci małego pudełka z pilotem, który posiada dodatkowo wyszukiwanie głosowe. W środku urządzenia widnieje 4 rdzeniowy procesor, z dedykowaną grafiką, jak i pamięcią ram 2 GB. Ma sposobność obsługiwania standardu 1080 pikseli przez łącze HDMI. Dodatkowo jest zaopatrzony w anteny WIFI z MIMO, co umożliwia szybkie pobieranie filmów wideo. Firma Amazon w momencie prezentacji tego urządzenia starała się uświadomić, że stanowi on wielokrotnie lepszy sprzęt od poprzednich konkurentów.

Za pomocą tego urządzenia, Fire TV, użytkownicy mogą obejrzeć popularne filmy, programy telewizyjne, korzystając z usługi Amazon Instant Video. W urządzeniu została zainstalowana funkcja uczenia się gustu użytkownika. Tworzy się on na podstawie oglądanych filmów, co ułatwia później użytkownikowi dobór kolejnych filmów.
Wielbiciele gier mają sposobność zakupienia do Fire TV bezprzewodowego kontrolera do gier, dzięki którym będą mogli wypróbować propozycję rozrywki od Disney, Sega, Gameloft, EA, Ubisoft, Double Fine. Te znane studia gier regularnie współpracują z Amazon, nawet zadbały o dostosowywanie tytułu nowych gier do tego urządzenia. Także sama firma Amazon zdecydowała się na otworzenie studia do gier, do którego użytkownicy urządzenia Fire TV także będą mieli dostęp.
Koszt wstępny urządzenia, wraz z wysyłką, wynosi blisko 100 dollarów, natomiast na razie jest on udostępniony tylko dla mieszkańców USA.

Tagi:

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *