Media News
Andy Jassy

Andy Jassy nowym CEO Amazona. Zastąpi Jeffa Bezosa

Andy Jassy zastąpi Jeffa Bezosa na stanowisku CEO Amazona. Jeff Bezos zapowiedział, że w trzecim kwartale odejdzie ze stanowiska CEO Amazona.

Bezos obejmie wówczas funkcję szefa rady nadzorczej firmy. Bezos założył Amazon w 1994 roku.

Jeff Bezos zapowiedział że kiedy nie będzie już CEO Amazona, zyska dużo czasu i energii na inne projekty. Będą to m.in.: Day 1 Fund, Bezos Earth Fund, Blue Origin, „The Washington Post”.

Amazon jest tym, czym jest, ze względu na pomysłowość. Jeśli spojrzycie na nasze wyniki finansowe, zobaczycie tak naprawdę długoterminowe, skumulowane wyniki pomysłowości. Obecnie postrzegam Amazona jako bardziej pomysłowy niż kiedykolwiek, co sprawia, że to optymalny czas na przekazanie władzy – napisał Jeff Bezos w oświadczeniu.

– Jako szef rady nadzorczej zamierzam skupić swoją energię i uwagę na nowych produktach i projektach we wczesnej fazie rozwoju – zapowiedział Bezos w liście do pracowników.

Jeff Bezos
fot. Google

Amazon w czwartym kwartale 2020 roku miał sprzedaż na poziomie 125,6 mld dolarów po raz pierwszy przekraczając 100 mld dolarów. Firma wypracowała w tym okresie ponad 7,2 mld dolarów zysku netto. W 2020 roku sprzedaż towarów i usług była na poziomie 386 mld dolarów, a zysk netto wyniósł ponad 21 mld dolarów.

Andy Jassy pracuje w Amazonie od 1997 roku. W 2003 roku założył Amazon Web Services, spółkę zależną Amazona i od początku kierował zespołem. Później został prezesem AWS.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/reklama/agnieszka-radwanska-w-nowej-reklamie-marki-wasa/

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *