Media News
Amazon

Amazon oficjalnie pojawi się w Polsce

Amazon zapowiedział, że zamierza uruchomić polską stronę swojego serwisu. Polscy sprzedawcy, którzy chcą sprzedawać na amerykańskiej stronie swoje produkty, mogą już rejestrować tam konta.

Amazon ogłosił rozpoczęcie prac nad uruchomieniem w Polsce serwisu Amazon.pl. Ma to być polska wersja amerykańskiego sklepu. Polscy sprzedawać mogą rejestrować swoje konta na polskojęzycznej wersji panelu Seller Central. Ich produkty będą dostępne również na zagranicznych odpowiednikach strony.

Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok – powiedział Alex Ootes, wiceprezes ds. rozwoju Amazona w Unii Europejskiej.

Sprzedawcy z Polski będą mogli oferować swoje produkty na Amazon

O tym, że amerykańska firma ma wejść do Polski, mówiono już od pewnego czasu. Firma jednak dopiero w środę potwierdziła te spekulacje. Wygląda na to, że serwis Allegro będzie mieć nowego konkurenta. W środę rano notowania Allegro na warszawskim rynku spadły o kilka procent. 

Cieszymy się, że możemy wzmocnić pozycję polskich firm za pośrednictwem Amazon, inwestując w narzędzia i usługi, które pomogą im się rozwijać. Jesteśmy przekonani, że skupiając się na tym, co naszym zdaniem klienci cenią najbardziej – niskich cenach, szerokim wyborze towarów i ich szybkiej dostawie – z czasem zdobędziemy zaufanie klientów w Polsce – dodał Alex Ootes.

Do tej pory Polacy mogli robić zakupy w polskojęzycznej wersji niemieckiej strony Amazona. Jednak sprzedawcy nie mogli wejść ze swoimi produktami na platformę. Teraz to się zmieni. Amerykańska firma również nawiązała współpracę z firmą InPost. Firma nie podała jeszcze oficjalnej daty startu polskiej strony.

Amazon
fot. Unsplash.com

Amazon to amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe, spółka akcyjna, założona w 1994 roku w USA. Zajmuje się m.in. handlem elektronicznym (e-handlem) B2C. To z pewnością największy sklep internetowy świata. Właścicielem jest Jeff Bezos. W Polsce działa od 2014 roku. Internauci mogli kupować produkty, jednak sprzedawcy nie mogli oferować tam swoich produktów.

W Polsce działa łącznie 9 centrów logistycznych. Mieszczą się one w Bielanach Wrocławskich (dwa), Sadach, Sosnowcu, Kołbaskowie, Okmianach, Pawlikowicach, Gliwicach, Łodzi. W 2021 roku ma pojawić się kolejne – w Świebodzinie. Powstanie tam 1000 nowych etatów. Firma posiada w Polsce także Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku i oddział Amazon Web Services w Warszawie. Firma zatrudnia w Polsce 18 tysięcy osób.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/technologie/w-uber-eats-zaplacisz-blikiem/
Tagi:

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *