Media News
google gmail

Google przedstawia nowe logo Gmaila!

Google oficjalnie przedstawiło nowe logo Gmaila! Nowe logo bardzo przypomina pozostałe aplikacje i platformy tego przedsiębiorstwa.

Znika kultowa koperta Gmaila! Nowy projekt znacznie bardziej pasuje do innych produktów firmy.

Zobacz więcej tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=uZXa0N0-Zu0

Nowe logo Gmaila to teraz litera M – zawiera podstawowe kolory marki Google. Są to takie barwy jak: niebieski, czerwony, żółty i zielony. Pasuje zatem znacznie bardziej do pozostałych produktów Google’a – map, zdjęć czy słynnej wyszukiwarki Chrome. Nie ma już słynnej koperty w logo.

Fast Company donosi, że Google rozważało całkowite porzucenie literki M lub całkowite usunięcie czerwonego koloru Gmaila. Jednak osoby zaangażowane w badania użytkowników nie były zadowolone ze zmian. Badania pomogły przedsiębiorstwu zdać sprawę z tego, że kopertowa część logo Gmaila nie była złym elementem projektu, co pozwoliło zespołowi eksperymentować z zachowaniem litery M i dodaniem tradycyjnej palety kolorów amerykańskiego przedsiębiorstwa.

Jak widać, czerwony kolor nadal dominuje w nowym logo Gmaila. Z niewielkim dodatkiem żółtego i niebiesko-zielonego podtrzymującego łuk litery M.

Nowe logo to część szerszej modernizacji oprogramowania Google G Suite, które zostało przemianowane na Google Workspace. Przedsiębiorstwo próbuje połączyć Gmaila, Czat i Dokumenty w centralnej lokalizacji, aby lepiej konkurować ze zintegrowanym podejściem Microsoft Office, a zwłaszcza pocztą Outlook.

Tutaj pisaliśmy o zapowiedziach dotyczących nowego logo Gmaila: https://medianews.com.pl/internet/gmail-z-nowym-logo/

źródło: www.theverge.com

Tagi:

O autorze

Podobne artykuł

1 Komentarz

  1. Cucaburra 7 października, 2020 w 10:24 pm

    Jakby nie patrzeć, na pewno branding wszystkich usług Google jest teraz bardziej spójny, a to zawsze działa na korzyść marki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *