Media News
Solvbot zmienia nazwę-infino legal

Pierwszy polski startup LegalTech wkracza na rynki zagraniczne i przechodzi rebranding

Solvbot to start-up, który wymieniany jest w czołówce firm, kształtujących LegalTech w Europie. Jego twórcy, zwycięzcy programu Aplikacje Jutra PFR, zdobyli w styczniu 2023 r. ponad 2 mln złotych finansowania. Start-upem interesują się kolejni zagraniczni inwestorzy. Czy system stworzony przez start-up, dla kancelarii prawnych ma szansę podbić rynki zagraniczne?  

Na przełomie lipca i sierpnia 2023 roku Solvbot, system dla kancelarii prawnych przechodzi procesu rebrandingu, w wyniku którego nazwa systemu zmieni się na Infino Legal.  

Zmiana nazwy systemu jest efektem naszej nieustannej pasji do rozwoju. Przez ostatnie kilka lat  mieliśmy możliwość wnikliwej analizy potrzeb naszych Klientów. W oparciu o te spostrzeżenia, postanowiliśmy podjąć kroki w kierunku ekspansji na rynki zagraniczne oraz dalszego rozwijania modułów funkcjonalności naszego systemu. Naszym celem jest stworzenie najlepszego na rynku, kompleksowego systemu dla kancelarii prawnych, którew swoich zespołach mają zarówno adwokatów, radców prawnych jak i doradców restrukturyzacyjnych. Jako twórcy systemu Infino Legal, nadal będziemy skupiać się na dostarczaniu profesjonalnego wsparcia pracy prawników i doradców restrukturyzacyjnych na najwyższym poziomie. Nasza misja pozostaje niezmienna – oferować innowacyjne rozwiązania, które zmieniają oblicze rynku prawniczego, wykorzystując najnowsze technologie i wspierając prawników w efektywnym wykonywaniu zadań.

– mówi Piotr Sarecki, CEO Solvbot

“Dostrzegamy kolejne szanse i potrzeby w zakresie zautomatyzowania pewnych procesów podczas prowadzenia różnego typu postępowań, szczególnie restrukturyzacji. Dlatego wkrótce wprowadzimy kolejne rozwiązanie, za pomocą którego można zdiagnozować stan finansów firmy, wychwycić zdarzenia sugerujące potencjalne problemy. Z dostępnych dokumentów finansowych system generuje analizę wskaźnikową, pozwalającą przeanlizować możliwe ścieżki rozwoju sytuacji. Modelowanie finansowe, które wdrożyliśmy w systemie, opiera się na szeregu interwencji, które użytkownik może zasymulować. Po wypracowaniu odpowiedniej ścieżki naprawczej system pomoże zbudować propozycje restrukturyzacyjne przygotuje niezbędne dane do dalszych kroków prawnych”

– dodaje Szymon Sobczak, CTO Solvbot  

Jak podkreślają twórcy Solvbot, Infino Legal to więcej niż tylko zmiana nazwy systemu.
To wizja, misja i zaangażowanie w tworzenie najlepszego rozwiązania usprawniającego pracę w kancelariach prawnych w Polsce i na świecie.  

Założyciele Solvbot, Piotr Sarecki i Szymon Sobczak, stanowią zespół ekspertów z różnych dziedzin, których celem jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla branży LegalTech. Piotr Sarecki, ekspert w dziedzinie zmian organizacyjnych, transformacji i restrukturyzacji, zdobył wieloletnie doświadczenie pracując jako manager i konsultant dla największych firm na świecie. Aktywnie działa również jako wykładowca akademicki studiów MBA oraz trener biznesu.   

Pomysł na stworzenie Solvbot narodził się podczas szkolenia dla doradców restrukturyzacyjnych, w którym uczestniczył Piotr. Po inspirującej rozmowie z Szymonem Sobczakiem, architektem systemów informatycznych z kilkunastoletnim doświadczeniem, które zdobywał m.in. w Dolinie Krzemowej,  opracowali pierwsze założenia platformy i rozpoczęli eksperymenty, ściśle współpracując z Klientami. Z tego pomysłu wyłonił się start-up łączący legal tech i fintech, mający na celu ułatwienie pracy prawnikom na całym świecie.  

Naszą dumą jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań, które zmieniają sposób pracy ludzi na całym świecie. Wierzymy, że najlepsze pomysły pochodzą od zadowolonego i zaangażowanego zespołu. Dla Piotra i Szymona, najważniejszy jest team. Szukamy osób, które potrafią pracować w grupie, są odpowiedzialne, zwinne, ale przede wszystkim ciekawe życia i świata

podkreśla Małgorzata Kuźniarska, Talent&People Manager

Solvbot rozpoczynał swoją działalność tuż przed pandemią, dzięki oferowanemu rozwiązaniu w krótkim czasie podbił niszę restrukturyzacji w Polsce, a następnie wkroczył do szerzej pojętej branży prawnej, zdobywając zaufanie kolejnych Klientów. Start-up jako jeden z nielicznych może pochwalić się niezachwianą stabilność finansową dzięki systematycznie rosnącej sprzedaży własnego produktu. Koniec 2022 i początek 2023 roku przyniosły dodatkowe finansowanie z funduszów VC oraz od Aniołów Biznesu, które firma przeznaczyła na rozbudowę zespołu oraz ekspansję międzynarodową.  

Z pełnym entuzjazmem czekamy na nadchodzące wyzwania. Wkrótce przedstawimy naszą nową identyfikację wizualną oraz plany rozwoju, które umożliwią nam kontynuację naszej misji – dostarczania innowacyjnych rozwiązań, które usprawniają pracę prawników i doradców restrukturyzacyjnych, nie tylko w Polsce ale również na świecie

komentuje Edyta Kobiela-Chodzyńska, Marketing Manager.  

O firmie Solvbot  

Solvbot to innowacyjny startup LegalTech, który od lat dostarcza profesjonalne rozwiązanie dla branży prawnej oraz wspiera pracę prawników i doradców restrukturyzacyjnych w Polsce.  Misją firmy jest tworzenie zaawansowanych technologicznie rozwiązań, które zmieniają sposób pracy w branży prawniczej, ułatwiając wykonywanie zadań i osiąganie wysokich rezultatów w postaci oszczędności czasu pracy na poziomie większym niż 35% dziennie, zwiększenia rentowności działań. Celem systemu Infino Legal jest wspieranie rozwoju klientów i zapewnianie im najwyższej jakości usług. W 2023 r. w wyniku rundy inwestycyjnej firma pozyskała ponad 2 mln złotych na rozwój i ekspansję na rynki zagraniczne. W połowie roku system firmy przeszedł rebranding z Solvbot na Infino Legal.  

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *