Media News
Netflix

Netflix usunie opcje współdzielenia kont?

Netflix testuje nową funkcję, która ma ograniczyć współdzielenie konta z osobami, które nie mieszkają w jednym gospodarstwie domowym.

Wiele osób, korzystając z Netflixa, współdzieli swoje konto z przyjaciółmi lub osobami, które nie mieszkają w jednym domu. To znacznie obniża koszty korzystania z platformy streamingowej. Netflix jednak chce zmienić tę opcję.

Obecnie na jednym koncie można stworzyć pięć dodatkowych profili. Mnóstwo osób zatem korzysta z tej praktyki, aby nie płacić pełnej subskrypcji. W regulaminie platformy jest zapis, który wskazuje, że współdzielenie konta jest funkcją dozwoloną wyłącznie dla członków jednego gospodarstwa domowego.

Jakiś czas temu, wielu użytkowników Netflixa, po zalogowaniu się do serwisu, mogło zobaczyć następującą wiadomość:

Jeśli nie mieszkasz z właścicielem tego konta, musisz założyć własne, aby kontynuować oglądanie„.

Aby kontynuować oglądanie, użytkownik musi zweryfikować swoją tożsamość – za pomocą SMS-a lub e-maila z kodem do właściciela konta lub zdecydować się na opcję „zweryfikuj później”. Jednak ta opcja wiąże się z ograniczonym czasem na oglądanie filmów i seriali.

fot. Twitter.com/DOP3Sweet

Przedstawiciele Netflixa potwierdzili, że testują ograniczenie dostępu do konta dzielonego przez wielu użytkowników. Ten test ma na celu sprawdzenie, czy osoby korzystające z kont Netflix są do tego upoważnione.

– „Ten test ma na celu zapewnienie, że osoby korzystające z kont Netflix są do tego upoważnione” – powiedział rzecznik Netflixa.

Na razie Netflix testuje tę funkcję tylko w wybranych krajach i jedynie na telewizorach. Nie wiadomo, czy zostanie wprowadzona na stałe i na wszystkich rynkach, gdzie dostępna jest platforma.

Według najnowszych danych konto na platformie ma już ponad 200 mln subskrybentów. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę analityczną Magid, jedna trzecia użytkowników Netflixa dzieli się swoim kontem ze znajomymi bądź rodziną. W Polsce z platformy korzysta ok. 6 milionów osób.

Netflix to telewizja internetowa, która oferuje dostęp do filmów i seriali poprzez media strumieniowe. Od 2016 roku platforma jest dostępna w Polsce.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/reklama/borys-szyc-daria-ladocha-w-reklamie-alpro/

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *