Media News
Mateusz Borek

Borek komentatorem Bundesligi w Canal+

Mateusz Borek będzie komentatorem w Canal+ Polska. Do zespołu Canal+ Polska dołączył również Michał Żewłakow. Będzie tam stałym ekspertem.

Ich doświadczenie, styl komentarza, eksperckość gwarantują najwyższy poziom – oznajmił dyrektor redakcji sportowej Canal+ Michał Kołodziejczyk.

Borek w Canal+ Polska

Dla mnie to powrót podwójnie sentymentalny. Do Canal+ i do Bundesligi. Skomentowałem dwadzieścia sezonów tych rozgrywek. Ostatnio bardzo mi brakowało ligi niemieckiej – nawet kiedy jej nie komentowałem, to oglądałem po sześć meczów w każdej kolejce. Cieszę się, że od września znowu będę mógł usiąść przed mikrofonem – opowiedział Mateusz Borek.

Borek będzie komentować zawsze jeden mecz z każdej kolejki Bundesligi (liga niemiecka).

Kariera Mateusza Borka

Był przez 20 lat był dziennikarzem w Polsat Sport. Pracę rozpoczął tam w 2000 roku. Skomentował wiele meczów piłki nożnej m.in. reprezentacji Polski, turnieje Euro 2008 czy Euro 2016. Skomentował również mundial w 2006 roku oraz wiele spotkań piłkarskiej Ligi Mistrzów. Jednak w kwietniu tego roku otrzymał listowne wypowiedzenie umowy. Przed pracą w Polsat Sport pracował w Canal+.

Mateusz Borek
Mateusz Borek

Współprowadził również „Cafe Futbol” w Polsat Sport. Dodatkowo prowadził także studia przy galach boksu i MMA. Co więcej, w czerwcu tego roku Borek skomentował mecze Pucharu Niemiec w Eurosporcie.

22 sierpnia poprowadzi studio przy gali bokserskiej w TVP Sport.  Odbędzie się wtedy walka pomiędzy Aleksandrem Powietkinem a Dillianem Whytem. 

Aktualnie dziennikarz razem z Michałem Polem, Tomaszem Smokowskim i Krzysztofem Stanowskim tworzy Kanał Sportowy w serwisie YouTube. 

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *