Media News
dariusz szpakowski

Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału Euro 2020

Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału Euro 2020. Jeszcze przed turniejem to właśnie znany i lubiany komentator miał skomentować ostatnie spotkanie na Euro 2020. Finał Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020 odbędzie się 11 lipca w niedzielę na stadionie Wembley. W finale zagrają Włochy i Anglia.

Dariusz Szpakowski podczas tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej komentował mecze wraz z Andrzejem Juskowiakiem. Skomentowali m.in. mecz Polski ze Szwecją, a także spotkanie w 1/8 Euro 2020 pomiędzy Belgią a Portugalią. Panowie skomentowali również mecz Czech z Danią.

Jak się okazuje, widzowie nie byli zadowoleni z komentarza Dariusza Szpakowskiego. Internauci zwrócili uwagę przede wszystkim na błędy w wymowie nazwisk piłkarzy, braku przekazywania emocji, a także zbyt szybkim przesądzaniu wyników meczów. Co więcej, pojawiła się petycja, aby to inny komentator skomentował ostatni mecz na EURO 2020.

Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału. Rozmawialiśmy i uznaliśmy, że to będzie najlepsze rozwiązanie dla drużyny @sport_tvppl. Ostatnie tygodnie były dla Darka bardzo trudne emocjonalnie i potrzeba spokoju – napisał na Twitterze dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski.

Szkolnikowski dodał także, że Dariusz Szpakowski skomentuje w TVP transmisje z zawodów wioślarskich i kajakarskich podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.

https://twitter.com/mszkolnikowski/status/1413417388993880065

Mecze półfinałowe w TVP skomentowali Jacek Laskowski z Robertem Podolińskim oraz Mateusz Borek z Kazimierzem Węgrzynem.

Dariusz Szpakowski to polski komentator sportowy. W latach 1978–2018 skomentował ponad sto meczów w ramach jedenastu turniejów finałowych piłkarskich mistrzostw świata. W latach 1980–2016 relacjonował też spotkania dziewięciu turniejów finałowych piłkarskich mistrzostw Europy (oprócz Euro 2008). Komentował także Igrzyska Olimpijskie, zarówno letnie, jak i zimowe.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/telewizja/tvp-sport-zmienia-oprawe-i-logo/

O autorze

Podobne artykuł

1 Komentarz

  1. Marcelina 11 lipca, 2021 w 10:47 am

    To dobra decyzja, dobrze że tvp nie próbowało usilnie i tak wybrać komentarza Szpakowskiego. Ja rzadko oglądam piłkę i jeszcze rzadziej zwracam w ogóle uwagę na takie rzeczy jak komentarz przy meczu, ale jednak Szpakowski na tym Euro się nie popisał. Komentarz przy meczach Polaków był naprawdę kiepski, nie takiego poziomu ludzie się spodziewają po nim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *