Media News
viaplay

Viaplay pokaże ligę angielską od 2022 roku

Viaplay od sezonu 2022/2023 będzie transmitować ligę angielską. Grupa Nordic Entertainment Group (NENT) nabyła wyłączne prawa do transmisji spotkań Premier League w Polsce, Holandii, Estonii, Łotwie oraz Litwie. Viaplay będzie transmitować rozgrywki od 2022 do 2028 roku. Od 1994 prawa do Premier League ma stacja telewizyjna Canal+.

W każdym sezonie Viaplay pokaże na żywo 380 spotkań Premier League. Oferta będzie uwzględniała lokalny komentarz oraz opinie ekspertów, a także wykorzystanie lokalnego studia.

– Jest to niezwykle istotny krok na drodze ekspansji Viaplay! Nasze długoterminowe podejście, które jest oparte na streamingu, w połączeniu z perspektywą obecności na wielu rynkach, umożliwia nam uzyskanie mocnej pozycji w pozyskiwaniu, rozwijaniu i tworzeniu innowacyjnych treści wokół najbardziej prestiżowych praw sportowych. Premier League jest bez wątpienia 'perłą w koronie’ praw do transmisji wydarzeń sportowych i cieszymy się, że dzięki tej przełomowej umowie mamy możliwość rozszerzenia naszego długoterminowego partnerstwa do 9 krajów – mówi Anders Jensen, NENT Group President oraz CEO.

W sezonie 2021/2022 po raz ostatni rozgrywki ligi angielskiej będzie można oglądać w Canal+. Stacja posiada prawa do transmisji Premier League od 1994 roku.

Platforma Viaplay zostanie uruchomiona w Polsce 3 sierpnia 2021 roku. Pokaże m.in. mecze Bundesligi, spotkania Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA. A od 2023 roku także wyścigi Formuły 1. Cena miesięcznej subskrypcji wyniesie 34 zł. Szefem redakcji sportowej Viaplay w Polsce został Paweł Wilkowicz.

Viaplay zaoferuje w Polsce wydarzenia sportowe, międzynarodowe filmy i seriale, programy dla dzieci, a także swoją oryginalną produkcję. Platforma będzie dostępna w 15 krajach do 2023 roku.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/internet/wp-pilot-rozszerza-swoja-oferte-o-trzy-kanaly/

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *