Media News
Mistrzostwa świata w piłce ręcznej

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej nie będą transmitowane w polskiej telewizji

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn rozpoczynają się już dziś. Jednak żadna polska telewizja nie będzie pokazywać meczów. Polacy będą mogli zobaczyć turniej tylko w Internecie.

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej odbędą się w Kairze, w Egipcie. W zawodach wezmą udział 32 zespoły, w tym także reprezentacja Polski. Polska wystąpi w grupie „B”. Mecze fazy grupowej odbędą się 15 stycznia z Tunezją, 17 stycznia z Hiszpanią i 19 stycznia z Brazylią.

W Polsce tylko Telewizja Polska podjęła rozmowy dotyczące wykupienia praw do turnieju, jednak stawki były zbyt wysokie.

Jak wygrywamy ważne przetargi na bardzo konkurencyjnym rynku to „eksperci” na tt twierdzą, że z taaaakim budżetem to każdy by wygrywał. Kiedy okazuje się jednak, że dbamy o publiczne pieniądze i nie przepłacamy praw jest oburzenie. Zdecydujcie się, narracja wam się rozjeżdża – napisał na Twitterze Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Portal Sportowe Fakty poinformował, że stawki, których żąda pośrednik Lagardere są zbyt wysokie dla polskiej telewizji. Okazuje się, że firma zażądała od TVP 1,5 mln euro za pokazanie całego turnieju lub pół miliona euro za pokazanie meczów Polaków.

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej
fot. Google.pl

Sytuacja, w której mecze reprezentacji Polski nie będą transmitowane spotka się w naszym kraju z dużym rozczarowaniem, ogromną krytyką i negatywnym odbiorem. Co istotne, transmisja meczów mistrzostw świata 2021 będzie budować pozytywną atmosferę wśród kibiców. I promować mistrzostwa świata 2023, które odbędą się w Polsce i Szwecji. Zwracam się do Pana Prezydenta z prośbą o wsparcie i pomoc w tej kwestii – powiedział Andrzej Kraśnicki, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

W 2019 roku Mistrzostwa Świata w Polsce pokazywała stacja Eurosport. Jednak wtedy Polacy nie występowali w turnieju.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/internet/przycisk-lubie-to-znika-z-facebooka/

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *