Media News
"Przyjaciele: Spotkanie po latach"

„Przyjaciele: Spotkanie po latach” już na HBO GO

Serial „Przyjaciele: Spotkanie po latach” od 27 maja jest dostępny na platformie HBO GO. Odcinek specjalny nie jest jednak kontynuacją show. To wspominkowy program z udziałem obsady.

Serialowi Przyjaciele, czyli Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry i David Schwimmer, po latach wracają do kultowego już studia nagrań Warner Bros. w Burbank, Stage 24, aby w programie specjalnym wspólnie celebrować uwielbiany przez wszystkich serial. W produkcji pojawiło się wielu gości, m.in.: David Beckham, Justin Bieber, BTS, James Corden, Cindy Crawford, Cara Delevingne czy Lady Gaga.

Reżyserem odcinka specjalnego jest Ben Winston. Producentami zaś Winston wraz z producentami wykonawczymi serialu Przyjaciele – Kevinem Brightem, Martą Kauffman i Davidem Cranem.

Odtwórcy głównych serialowych ról – Aniston, Cox, Kudrow, LeBlanc, Perry oraz Schwimmer – również pełnili obowiązki producentów wykonawczych. Co więcej, Emma Conway, James Longman i Stacey Thomas-Muir są współproducentami wykonawczymi. Producentem programu zaś jest Warner Bros. Unscripted Television we współpracy z Warner Horizon, Fulwell 73 Productions oraz Bright/Kauffman/Crane Productions.

Opóźnienie serialu „Przyjaciele: Spotkanie po latach”

Po 25 latach od premiery zaplanowano nakręcenie odcinka specjalnego. Jego realizacja miała odbyć się w 2020 roku, ale z powodu pandemii koronawirusa przełożono nagranie programu. W Stanach Zjednoczonych odcinek specjalny dostępny jest w HBO Max.

„Przyjaciele” to serial komediowy, który opowiada o grupie przyjaciół mieszkających na Manhattanie, w Nowym Jorku. Był emitowany przez amerykańską stację telewizyjną NBC w latach 1994–2004. Pierwszy odcinek miał premierę 22 września 1994 roku na antenie NBC. Serial doczekał się dziesięciu serii i emisji w 100 krajach. Ostatni odcinek w samych Stanach zgromadził 52,5 mln widzów przed telewizorem. Przez dziesięć lat produkcji otrzymał 6 nagród Emmy, w tym dla najlepszego serialu komediowego. A także Złoty Glob i dwie nagrody Stowarzyszenia Aktorów Filmowych.

W Polsce serial po raz pierwszy emitowała stacja Canal+. Później reemitowały go między innymi: Polsat, TVN, TVN 7, Metro i Comedy Central Polska. W latach 2018–2020 produkcję udostępniał także Netflix. Wszystkie sezony „Przyjaciół” obecnie dostępne są w HBO GO.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/telewizja/igor-sokolowski-dziennikarzem-polsat-news/

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *