Media News
YouTube nowości

Nowości na YouTube. Co czeka użytkowników?

YouTube wprowadził kilka nowości do swoich aplikacji na mobilnych urządzeniach. Zmiany będą widoczne zarówno w systemie Android, jak i iOS. Co nowego wprowadził YouTube?

YouTube od czasu do czasu ulepsza swoją aplikację i stronę. Dodaje nowości, które mają ułatwić poruszanie się w serwisie internetowym, a także na mobilnych urządzeniach.

Nowe funkcje powinny nieco ułatwić przeglądanie filmów, dzięki nowym gestom, zaktualizowanym kontrolkom odtwarzacza i dodatkowym funkcjom. Na razie nowe opcje pojawią się na urządzeniach mobilnych. YouTube zaprezentował nowości na swoim blogu.

Nowości na YouTube

  • Rozdziały wideo

Rozdziały wideo pomagają lepiej nawigować po filmach, umożliwiając przeskoczenie do określonej sekcji wideo czy ponowne obejrzenie fragmentu wideo.

YouTube nowości rozdział
fot. blog.youtube

YouTube rozszerzył tę funkcję o nowy widok listy, który można znaleźć, dotykając lub klikając tytuł rozdziału w odtwarzaczu. Od teraz będzie można zobaczyć pełną listę wszystkich rozdziałów w oglądanym filmie, każdy z miniaturą podglądu tego, co w nim znajdziesz. Można oszczędzić czas, szybko przechodząc tylko do interesującej części danego materiału.

  • Usprawnione przyciski

Aby napisy były bardziej dostępne, przycisk przeniesiono w bardziej widoczne miejsce. Bezpośrednio w odtwarzaczu wideo w telefonach. Przeniesiono także przełącznik autoodtwarzania, aby ułatwić włączanie i wyłączanie podczas oglądania. Znajduje się on teraz na górze oglądanego materiału.

youtube nowa funkcja
fot. blog.youtube
  • Gesty

YouTube od teraz ułatwia wchodzenie i wychodzenie z trybu pełnoekranowego po prostu przesuń palcem w górę, aby przejść do pełnego ekranu, lub w dół, aby wyjść.

youtube aplikacja mobilna
fot. blog.youtube

Co więcej, aplikacja wprowadza także łatwy podgląd czasu, który pozostał do końca filmu. Można to zrobić bardzo prosto po kliknięciu w licznik czasu, który upłynął od początku filmu.

  • Nowe sugestie

Nowości na YouTube to także nowe sugestie. Proponują one obrócenie telefonu lub odtworzenie wideo w rzeczywistości wirtualnej, gdy uznamy, że możesz mieć lepsze wrażenia.

  • Przypomnienia na dobranoc

Kolejna nowość to tzw. przypomnienia o porze snu. Nowe cyfrowe narzędzie poprawiające samopoczucie. Umożliwia ustawianie przypomnień o określonych porach, aby przestać oglądać filmy i iść spać.

YouTube – garść ciekawostek

YouTube to serwis internetowy. Został założony w 2005 roku. Umożliwia bezpłatne umieszczanie, ocenianie, a także komentowanie filmów. Prezesem od 2014 roku jest Susan Wojcicki.

Nawiązując do Google, w 2010 dziennie na YouTube umieszczanych było ponad 85 tys. filmów. Co więcej, 10 października 2020 roku po raz pierwszy film w serwisie YouTube osiągnął siedem miliardów wyświetleń. Jest to teledysk do utworu „Despacito” na kanale Luisa Fonsiego.

Jak wynika z danych, każdego miesiąca YouTube odwiedza 1,5 miliarda zalogowanych użytkowników. Na urządzeniach mobilnych użytkownicy spędzają średnio godzinę dziennie.

W każdym kraju istnieje ranking najpopularniejszych youtuberów. W Polsce opiera się na podstawie subskrypcji kanałów i liczby wyświetleń. Na pierwszym miejscu jest „Blowek”. Posiada ma 4,57 mln subskrypcji i 873,3 miliona wyświetleń (stan na 12 sierpnia 2020).

Która nowa funkcja na YouTube podoba wam się najbardziej?

źródło: blog.youtube / wikipedia.pl

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *