Media News
Receptura

Serial „Receptura” jesienią w TVN

Jesienią na antenie TVN zadebiutuje nowy serial „Receptura”. W połowie maja w Warszawie rozpoczęły się prace nad nową produkcją TVN Grupa Discovery. To sześcioodcinkowy serial, który rozgrywa się równocześnie w okresie międzywojennym oraz w czasach dzisiejszych. Serial powstaje we współpracy z firmą E. Wedel.

Widzowie będą śledzić w niej równolegle losy dwóch bohaterek – jednej mieszkającej we współczesnej stolicy i drugiej żyjącej w międzywojennej Warszawie. Obie podążą za tajemnicą inspirowaną przepisem na słodycz, który chcą zdobyć wszyscy. Akcja produkcji będzie prowadzona równolegle w dwóch płaszczyznach czasowych – w 1936 roku i 2021 roku. Nowy serial będzie można oglądać już jesienią w Playerze i na antenie TVN.

Klamrą spinającą dwie kobiece historie w serialu jest dziennik Marii Kielicz, który przypadkowo wpada w ręce młodej studentki architektury – Zosi. Wraz z jego kolejnymi stronami rozwija się opowieść o rozterkach, ambicjach i romantycznych wyborach kobiet szukających prawdy o sobie. Zosia odkrywa historię swojej prababki. W 1936 r. Maria, samotna matka z dyplomem z architektury, przyjeżdża do międzywojennej stolicy, aby rozpocząć nowe życie. W Warszawie kobieta otrzymuje posadę asystentki Jana Wedla. Szybko staje się jego zaufaną pracownicą i powiernicą tajemnic najprężniej działającej fabryki czekolady w Europie – zapowiada producent.

W rolę Marii Kielicz wcieli się Agnieszka Więdłocha. Na ekranie towarzyszą jej: Jacek Koman jako Jan Wedel, Mateusz Janicki oraz aktor niemieckiego pochodzenia Fabian Prokein.

Serial „Receptura” jesienią w TVN

Zdjęcia do kostiumowej części „Receptury” trwały do maja. W czerwcu na planie pojawią się kolejne gwiazdy, aby opowiedzieć historię współczesnej bohaterki – Zosi. W tę rolę wcieli się Zofia Wichłacz. Na ekranie pojawią się także Jędrzej Hycnar, Joanna Brodzik oraz Cezary Żak.

W tej historii ujęło mnie, że międzypokoleniowe dylematy można pokazać z urokiem i dużą sympatią dla bohaterów. Natomiast wątek szpiegowskiej tajemnicy wprowadza do serialu napięcie, zaskoczenia i szansę na prowadzenie z widzem filmowej gry. Ponieważ intryga rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych, łączymy dzisiejszy język filmowy z klasycznym sposobem opowiadania kamerą, składając żartobliwy hołd dla kina z lat trzydziestych i czterdziestych, które zawsze było dla mnie inspiracją. To co wyróżnia „Recepturę” na tle większości produkcji z okresu międzywojnia, to sposób jego pokazania. Pomimo powrotu do tamtych niespokojnych czasów, nie czujemy zbliżającej się wojny, a podpatrujemy życie obyczajowe – powiedział Tomasz Szafrański, reżyser „Receptury”.

Serial „Receptura”, na zamówienie TVN we współpracy z E. Wedel, reżyseruje Tomasz Szafrański, a realizuje Production Services Poland (ATM Grupa). Producentem „Receptury” ze strony TVN jest Marta Pasławska, z ramienia ATM Grupy Krzysztof Jakubowski (producent wykonawczy) i Robert Wieczorek (producent kreatywny). Za zdjęcia odpowiada Rafał Paradowski. Autorami scenariusza są Artur Kowalewski, Dorota Jankojć-Poddębniak oraz Bartosz Staszczyszyn. Pionem kostiumowym kierują Katarzyna Baran i Agata Culak, a scenograficznym – Dorota Rakowiecka. Za pomysł serialu odpowiadają firma Aldentro oraz agencja mediowa Zenith.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/technologie/startuje-spotify-greenroom/

O autorze

Podobne artykuł

2 komentarze

  1. Natalia 21 czerwca, 2021 w 10:18 am

    Czytając same opisy, to ten serial może być naprawdę całkiem ciekawy. Ogółem tvn robi moim zdaniem jedne z lepszych seriali, jeśli chodzi o polskie telewizje, fajnie że się rozwijają. Sama obsada aktorska również bardzo fajna, dobrze że nie są to znowu cały czas te same nazwiska. Cezarego Żaka dawno nie widziałam w fajnej roli, może to będzie teraz 🙂 Aktorem serialowym jest świetnym

  2. Beata 1 lipca, 2021 w 3:32 pm

    Uwielbiam seriale od nich! Zawsze sa zrealizowane naprawde swietnie, a zroku na rok, mam takie wrazenie, ze robia sie coraz lepsze pod wzgledem aktorstwa, a takze samej tematyki. Coraz wiecej powstaje seriali naprawde wysokiej jakosci, ktore moga pochwalic sie swietnymi aktorami. Az przyjemnie sie to oglada. Mam nadzieje, ze ta propozycja bedzie utrzymywala sie na podobnym poziomie, bo prawde mowiac juz nie mam co ogladac i czekam na jakies fajne propozycje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *