Media News
TVP Sport

TVP Sport zmienia oprawę i logo

Wraz z rozpoczęciem EURO 2020, TVP Sport zaprezentowało nową oprawę i logo. Telewizja Polska przekonuje, że nowe logo wpasowuje się w światowe trendy. Nowe logo jest minimalistyczne i eleganckie, a oprawa dynamiczna i nowoczesna.

Prostota, minimalizm i elegancja linii – w takim duchu TVP przygotowała nowy, specjalnie stworzony na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej logotyp i oprawę TVP Sport. Najlepszy kanał sportowy w Polsce już od piątku w swojej identyfikacji wizualnej będzie posługiwał się odważną i wyróżniającą go barwą limonki – zapowiada TVP.

Ten kolor, zdaniem twórców oprawy, najlepiej oddaje energię kanału sportowego. Jest także zbliżony barwą do jednego z kolorów wskazanych przez Instytut Pantone, jako kolor roku 2021. Niesie on nadzieję i pozytywne myślenie po trudnym, pandemicznym roku 2020.

Nowa oprawa zadebiutowała w piątek o 6:00 rano. Za stworzenie nowej identyfikacji wizualnej odpowiada studio kreatywne Tengent. Telewizja Polska planuje również zmienić oprawy antenowe TVP1 i TVP2.

EURO 2020 rusza już w piątek 11 czerwca. Polska w grupie zagra ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Mecze skomentują m.in. Dariusz Szpakowski, Jacek Laskowski, Mateusz Borek, Maciej Iwański, a także Michał Zawacki i Sławomir Kwiatkowski.

TVP będzie pokazywać wszystkie mecze na wyłączność. Spotkania będzie można oglądać w TVP 1, TVP 2, TVP Sport i TVP 4K, który został uruchomiony 11 czerwca.

Pierwotnie EURO 2020 miało odbyć się w czerwcu 2020 roku. Jednak pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany i mistrzostwa przesunięto o rok.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/telewizja/rusza-euro-2020-mecze-w-telewizji-polskiej/

O autorze

Podobne artykuł

1 Komentarz

  1. Ania 23 czerwca, 2021 w 10:14 am

    Tak prawdę mówiąc, to logo nie jest jakieś wyjątkowe, czy odkrywcze. Jest jak najbardziej okej, pasuje do pozostałych kanałów TVP i jest z nimi spójne, a to najważniejsze. Szczerze mówiąc, gdyby nie ten artykuł, to nie zwróciłabym nawet za bardzo uwagi na zmianę tej oprawy oraz logo, a oglądałam kilka meczy akurat na tvp sport 😉 nie mniej – akurat ten rok i okres jest chyba najlepszym czasem na zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *