Media News
TVN Player „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” w TVN Player

Od 24 stycznia na platformie TVN Player będzie można oglądać serial „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”.

Jest to opowieść o życiu mężczyzny, który został niesłusznie skazany na 25 lat więzienia za zbrodnię, której nie popełnił. W wieku 23 lat Tomasz Komenda został oskarżony o gwałt i zabójstwo. Ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni. Co więcej, dowody również działały na jego niekorzyść, przez co trafił do więzienia. Mężczyzna przez 20 lat był m.in. bity czy zastraszany.

Po kilkunastu latach jego odsiadki, pojawili się prokuratorzy i policjanci, którzy na nowo chcieli zbadać tę sprawę.

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to czteroodcinkowy serial, który można oglądać od 24 stycznia na platformie TVN Player. Pokazuje on wydarzenia, które doprowadziły Komendę do skazania, a później uniewinnienia. Widzowie będą mogli poznać więzienne życie Tomasza Komendy.

fot. TVN

Pierwsze dwa odcinki będą dostępne od 24 stycznia 2021 roku. Kolejny pojawi się w niedzielę, 31 stycznia, a ostatni – 7 lutego.

Główną rolę odegrał Piotr Trojan, który wystąpił m.in. w „Chce się żyć” w czy serialu „Pułapka”. W serialu wystąpili również: Agata Kulesza, Jan Frycz, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki. Natomiast reżyserem jest Jan Holubek.

Serial ten powstał na bazie filmu o tym samym tytule. Film został najlepszym debiutem reżyserskim na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergeaCamerimage. Wygrał także nagrodę specjalną w konkursie debiutów na Festiwalu Filmowym w Tallinnie.

Film znajduje się również w serwisie TVN Player. Jest dostępny od grudnia 2020 roku. Początkowo można było go obejrzeć w kinie, jednak w związku z pandemią koronawirusa i zamknięciem placówek, pojawił się w serwisie.

Na platformie TVN Player znajdują się także dodatkowe materiały, które pozwalają poznać historię Tomasza Komendy. Znajduje się tam m.in. reportaż o tej sprawie autorstwa Grzegorza Głuszaka oraz dokument Superwizjera „To jest moja wolność”. Opowiada on o życiu na wolności Tomasza Komendy.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/prasa/szczepan-twardoch-felietonista-duzego-formatu-gazeta-wyborcza/

Źródło: https://prasa.tvn.pl/

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *