Media News
TVP TELEWIZJA POLSKA EURO PIŁKA NOŻNA Polska

TVP pokaże Euro 2024, 2028 i Mistrzostwa Świata 2026

TVP nabyła prawa do transmitowania meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej w latach 2022-2028. Telewizja Polska pokaże eliminacje i turnieje finałowe Euro w 2024 i 2028 roku, a także trzy edycje Ligi Narodów.

Telewizja Polska przez siedem lat pokaże 234 meczów europejskich reprezentacji, w tym 60 spotkań Polaków. W każdym z cykli kwalifikacyjnych (Euro 2024 i 2028 oraz Mistrzostwa Świata 2026) TVP pokaże po 28 spotkań, w tym 14 meczów Polaków (10 meczów o punkty i cztery towarzyskie). A także 14 najciekawszych spotkań europejskich reprezentacji (12 o punkty i 2 towarzyskie).

Telewizja Polska nabyła również prawa do transmisji trzech edycjach Ligi Narodów UEFA w latach 2022, 2024 i 2026. TVP pokaże zatem 16 meczów w każdej edycji. 4 spotkania finałowe, a w eliminacjach – 6 spotkań reprezentacji Polski i 6 meczów pozostałych reprezentacji.

To najważniejszy i największy w historii przetarg na bardzo konkurencyjnym rynku praw sportowych. Kibicom obiecuję, że będziemy jeszcze lepsi niż podczas mundialu w Rosji. Do znakomitego zespołu dołączył przecież Mateusz Borek, a nie jest to koniec transferów. Wszystkie mecze będą dostępne w najlepszej możliwej jakości, bez żadnych dodatkowych opłat również w internecie, aplikacji mobilnej i telewizji hybrydowej – powiedział Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

stadion euro TVP piłka nożna
fot. unsplash.com

Nasza federacja z przyjemnością przyjmuje informację, że Telewizja Polska będzie pokazywać mecze narodowej reprezentacji Polski przez następne siedem lat. Patrząc na historię polskiego futbolu, widzimy, że telewizja publiczna była zawsze blisko naszej kadry. Cieszymy się, że największy telewizyjny partner reprezentacji zagwarantuje wszystkim kibicom wysoką jakość przekazu i możliwie najszerszy dostęp telewidzów do meczów drużyny narodowej – powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Mecze piłkarskiej reprezentacji to nie tylko wydarzenia sportowe, ale przede wszystkim wyjątkowa okazja do przeżywania i manifestowania narodowej wspólnoty. Trwająca od ponad roku pandemia koronawirusa uniemożliwia organizację wielu sportowych imprez. Reżim sanitarny wyklucza również możliwość tradycyjnego przeżywania sportowych emocji na stadionach i w strefach kibica. Fakt ten stał się dla nas dodatkowym impulsem do działania i nabywania kolejnych praw telewizyjnych – stwierdził Jacek Kurski.

Telewizja Polska wykupiła prawa od UEFA. Nie wiadomo jednak jaka była wartość umowy.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/internet/liga-europy-liga-konferencji-europy-w-viaplay/

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *