Media News
Stadion Liga Mistrzów

Liga Mistrzów w Telewizji Polsat na kolejne trzy sezony

Telewizja Polsat nabyła wszystkie prawa do pokazywania meczów Ligi Mistrzów na kolejne trzy sezony w latach 2021-2024. Mecze będą dostępne w kanałach Polsat Sport Premium. Prawa dotyczą wszystkich pól wykorzystania – w tym telewizji płatnej, bezpłatnej oraz internetu.

W pakiecie oprócz rozgrywek Ligi Mistrzów dostępne będą także mecze Superpucharu Europy UEFA – rywalizacji zwycięzców Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Polsat pokaże również mecze Młodzieżowej Ligi Mistrzów UEFA.

W każdym sezonie Ligi Mistrzów rozgrywanych jest 138 meczów. Przez trzy lata Telewizja Polsat pokaże ponad 400 spotkań.

Telewizja Polsat pokaże:

  • 138 spotkań Ligi Mistrzów UEFA w każdym sezonie w latach 2021-2024. To łącznie 414 meczów, w tym trzy mecze o Superpuchar Europy UEFA
  • 39 spotkań Ligi Młodzieżowej UEFA w każdym sezonie, łącznie 117 meczów
  • Wszystkie mecze „na żywo” będą dostępne w kanałach Polsat Sport Premium

Liga Mistrzów w Polsacie

Po raz pierwszy Liga Mistrzów była pokazywana na antenach Polsatu w latach 2000/2001, a obecnie nadawany sezon – 2020/2021 jest już dwunastym w historii stacji.

Jesteśmy dumni z tego, że pozyskaliśmy dla widzów w Polsce prawa do pokazywania Ligi Mistrzów UEFA na trzy kolejne lata. Chcemy dostarczać widzom najatrakcyjniejsze treści, a takie prawa to prawdziwa „liga mistrzów” kontentu, który widzowie będą mogli oglądać w dowolny możliwy i wybrany przez siebie sposób – zarówno w telewizji, jak i w internecie – powiedział Stanisław Janowski, Prezes Zarządu Telewizji Polsat.

Jest wiele różnych rozgrywek piłkarskich, ale żadne tak bardzo nie elektryzują kibiców z całego niemal świata jak Liga Mistrzów. Liga Mistrzów przyciąga każdego roku – co istotne na wiele miesięcy – miliony ludzi na całym świecie. Cieszę się, że najlepszą na świecie klubową piłkę nożną będzie pokazywała najlepsza od wielu lat telewizja w Polsce, z najnowocześniejszego studia sportowego i najlepszymi i najbardziej profesjonalnymi komentatorami – powiedział Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat.

Od wielu lat sublicencję dotyczącą transmisji Ligi Mistrzów i Ligi Europy ma Telewizja Polska. Pokazuje jeden ze środowych meczów Ligi Mistrzów, spotkania polskich drużyn, a także skróty wszystkich spotkań.

Liga Mistrzów UEFA to międzynarodowe, europejskie, klubowe rozgrywki piłkarskie. Zostały utworzone z inicjatywy UEFA w 1992, jako kontynuacja Pucharu Europy Mistrzów Krajowych. W rozgrywkach Ligi Mistrzów grają najlepsze męskie drużyny klubowe, które zajmują czołowe miejsca w europejskich ligach krajowych. Są to zdecydowanie najbardziej prestiżowe klubowe zmagania piłkarskie w Europie.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/telewizja/tvp-pokaze-euro-2024-2028-i-mistrzostwa-swiata-2026/ https://medianews.com.pl/internet/liga-europy-liga-konferencji-europy-w-viaplay/

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *